עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

רישיון נהיגה בארה"ב

רישיון נהיגה ברחבי ארה"ב, הוא למעשה מעין תעודת זהות אשר מקנה לתושבים את האפשרות לנהוג, לקנות אלכוהול, להנפיק פנקסי צ'קים ועוד. במידה והנכם מעוניינים לנהוג בארצות הברית, עליכם להגיש את הטפסים המתאימים לרשויות על מנת לקבל רישיון נהיגה שתקף במדינות השונות בארה"ב.

המוסד האחראי על הנפקת רישיונות הנהיגה בארה"ב ומקנה את האישור הרשמי לנהיגה נקרא DMV – Department Of Motor Vehicles. בעשור האחרון מוסדות אלה החלו לפעול בצורה קשיחה ביחס לשנים הקודמות והחוקים ברחבי ארה"ב משתנים בחלק מהמדינות שבשטחיה.

תושב ארה"ב המעוניין להנפיק רישיון נהיגה בתוקף, צריך לעבור מבחן תיאוריה ומבחנן נהיגה מעשי (טסט) בדומה לחוקים במדינת ישראל. בכדי להתחיל את סדרת שיעורי הנהיגה בארה"ב עליכם להוציא מס' ביטוח לאומי ולהוכיח את מעמדם מבחינת החוקיות והשהות בארה"ב.

ישנן מדינות בארצות הברית בהן ניתן להפיק אישור לנהיגה גם למהגרים.

מאיזה גיל ניתן להוציא רישיון בארה"ב?

צעירים ברחבי ארה"ב יכולים להוציא רישיון נהיגה מגיל 15-18 בהתאם לחוקי המדינות השונות בארה"ב. עם זאת, בחלק מהמדינות, צעירים נדרשים לנהוג עם מלווה עד גיל 21.

תהליך לימוד הנהיגה בארה"ב מתנהל לרוב בבתי ספר מסחריים ייעודיים ללימודי נהיגה.

שלבי הוצאת רישיון נהיגה בארצות הברית

תהליך קבלת הרישיון במדינות ארצות הברית מתחלק למעשה לשני חלקים: הראשון, הוצאת הרישיון Driver's License והשני, קבלת Driver's Permit. לצורך כך, עליכם להגיש את הטפסים והמסמכים הנדרשים ולעבור את מבחני התיאוריה (שימו לב, ניתן לגשת למבחני התיאוריה גם בשפה העברית), לאחר מכן, עליכם לעבור את המבחן המעשי.

במידה ויש לכם רישיון בינלאומי בתוקף, והנכם בעלי אשרת תייר בארה"ב, תוכלו לגשת למשרד לביטוח לאומי ולהוציא רישיון התקף בשטחי ארה"ב.

להלן המדינות בהן תוכלו לנהוג עם רישיון בינלאומי:

  • קליפורניה – ברחבי המדינה ניתן לנהוג עם רישיון בינלאומי תקף.
  • ניו יורק – ברחבי ניו יורק ניתן לנהוג עם רישיון נהיגה בינלאומי בתוקף. במידה והנכם הופכים לתושבי ארה"ב תוכלו לשנות את רישיון הנהיגה והרישום של הרכב תוך חודש ימים.
  • טקסס – נהלי רישיונות הנהיגה ברחבי טקסס זהים לנהלים בניו יורק.
  • פלורידה – ניתן לנהוג עם רישיון נהיגה בינלאומי, על מנת להפוך את רישיון הנהיגה ברגע שהפכתם לתושבי המדינה, תיאלצו לחכות כחודש ימים.
  • מסצ'וסטס – רישיון הנהיגה הבינלאומי תקף לשנה מרגע כניסתכם לארה"ב. לאחר מכן, עליכם להמתין חודש ימים עד לקבלת רישיון תושב.
  • אילינוי – רישיון הנהיגה תקף לתקופה של 90 יום מרגע שהפכתם לתושבי ארה"ב.

במרבית המדינות ברחבי ארה"ב תוכלו לנוע חופשי במידה וביקורכם הוא לצורך טיול והנכם מחזיקים בוויזת תייר. במידה והנכם מעתיקים את מגוריכם ומקבלים ויזת תושב באחת מהמדינות, עליכם לשנות את רישיון הנהיגה כאשר תקופת ההמתנה לתהליך נמשכת לרוב בין 10 ימים ל-90 יום.

0.0 00

מידי שנה עשרות אלפי ישראלים מבקרים באחת מהמדינות בארה"ב ומתכוונים לנהוג ברכב במהלך שהותם בחו"ל. רישיון נהיגה ישראלי רגיל, אינו מאפשר נהיגה חוקית בארה"ב ויש להנפיק עוד בארץ…

0.0 00

ארצות הברית נחשבת לאחד מהיעדים המועדפים על פני הישראלים לטיולים משפחתיים ומדי שנה טיולי ירח דבש, בר מצווה, בת מצווה וטיולים משפחתיים שונים נערכים ברחבי ארצות הברית.

האטרקציות…

0.0 00

ארצות הברית היא היעד התיירותי ביותר בעולם והמועדף על פני הישראלים. מדי שנה מבקרים ברחבי ארצות הברית עשרות אלפי ישראלים, חלקם מגיעים למטרת עבודה בעקבות הפוטנציאל הרווחי האדיר…

במדינות מסויימות בארה"ב רישיון נהיגה ישראלי יהיה תקף למשך שנה מיום הכניסה ובמדינות אחרות נדרש רישיון נהיגה בינלאומי. אם אתם מחפשים מידע על הוצאת רישיון נהיגה בפלורידה הגעתם למקום הנכון, כאן תוכלו לקרוא על התהליך מתחילתו ועד סופו.