עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

ארצות הברית היא היעד התיירותי ביותר בעולם והמועדף על פני הישראלים. מדי שנה מבקרים ברחבי ארצות הברית עשרות אלפי ישראלים, חלקם מגיעים למטרת עבודה בעקבות הפוטנציאל הרווחי האדיר במשרות השונות ורובם למטרות טיול עם המשפחה או החברים.

מרבית התיירים אשר מגיעים לארצות הברית מעוניינים להספיק לראות כמה שיותר מקומות אטרקטיביים אשר מציעה ארה"ב בתקופה קצרה ולשמור את כספם לפעילויות והאטרקציות השונות ברחבי ארה"ב.

טיול עם ואן והשכרת רכב במדינות השונות בארה"ב יאפשר לכם לעבור ממדינה למדינה, לחסוך את כספי הטיסה ולהספיק לראות כמה שיותר אטרקציות אפילו בתקופה קצרה במיוחד.

לקראת הטיול שלכם ברחבי המדינה, מומלץ לבחון את החוקים בנוגע לרישיונות באזורים הספציפיים אליהם אתם נוסעים, כך, תוכלו להימנע מקנסות מיותרים ואף שלילה ומעצרים.

שימו לב שרישיון הנהיגה שלכם בתוקף ובידכם ה"רישיון החדש"!

ברחבי ארה"ב ניתן לנהוג עם רישיון הנהיגה החדש שמונפק במדינת ישראל (רישיון נהיגה חדש הוא רישיון נהיגה אשר הונפק החל משנת 2006, תוכלו לוודא שאכן ברשותכם רישיון הנהיגה החדש במידה והוא כולל את המילים Driving License).

רישיון ישראלי אשר מוכר כרישיון בינלאומי יאפשר לכם לנסוע במהלך השנה הראשונה במדינות השונות בארה"ב.

מהו למעשה רישיון בינלאומי?

רישיון נהיגה בינלאומי בארה"ב מאפשר לכם לנהוג במדינות השונות שבה למשך תקופה של שנה מהגעתכם למדינה, לאחר מכן, תידרשו לחדש את רישיון הנהיגה ולהוציא רישיון נהיגה בארה"ב בהתאם לסוג הויזה שלכם וזמן השהייה שלכם בארה"ב. שימו לב, ברישיון הנהיגה הבינלאומי עליכם לוודא שיש תמונה עדכנית של מבקש הבקשה במאגר הממוחשב של משרד התחבורה.

במידה והגעתם לביקור בארה"ב לצורך טיול או לתקופה קצרה, עליכם לוודא שרישיון הנהיגה שלכם בתוקף ולהצטייד בביטוח לרכב. כמו כן, מומלץ לוודא את הנהלים בכל מדינה ברחבי ארה"ב אליה אתם נוסעים לפני עלייתכם על ההגה.

בשונה מרישיון מקומי בארצות הברית, אשר מאפשר לנהוג במדינה בה הוא הוציא את הרישיון, רישיון בינלאומי מאפשר לכם לנהוג ב-175 מדינות ברחבי העולם ויש להחזיקו בתוספת לרישיון הישראלי שלכם. הרישיון הבינלאומי הוא למעשה סוג של תעודה אשר מונפקת כאמור לשנה אחת בלבד והוא יכל לשמש אתכם בטיולים השונים שלכם ברחבי העולם אך במידה והשהייה שלכם בחו"ל היא לאורך תקופה ארוכה במיוחד לא תוכלו להשתמש בו במקום רישיון הנהיגה המקומי.

במרבית המדינות ברחבי ארצות הברית מכירים ברישיון הישראלי וסוכנויות הרכב מאפשרות לתיירים הישראלים להשכיר את המכוניות בהצגת רישיון ישראלי בלבד, יחד עם זאת, מומלץ להצטייד ברישיון הבינלאומי במהלך הטיול שלכם לצורך הצגתו מול הרשויות אכיפה שלא תמיד מודעות להסכמים אשר נערכים, כך תוכלו להימנע מעיכובים מיותרים ולכסות אתכם למקרה בו עליכם להיעזר בביטוח.

איפה מוציאים רישיון בינלאומי?

ישנם מגוון מקומות בהם ניתן להשיג רישיון בינלאומי בעלות שנעה בין 15-40 ₪ בלבד. כך למשל, החברות ממסי וטלדור מאפשרות להוציא רישיון בינלאומי. בהוצאת הרישיון, אל תשכחו לקחת אתכם גם את הרישיון הישראלי ולצרף אותו בהצגת הרישיון הבינלאומי.