עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

ארצות הברית מאז ומעולם הייתה מוקד משיכה אטרקטיבי במיוחד עבור ישראלים – הן לתיירות, הן ללימודים וודאי כמקום עבודה. ארצות הברית כידוע, מגבילה את הכניסה אליה באשרות שהייה חוקיות. יתרה מכך שלטונות ההגירה של המדינה אוכפים בהקפדה את חוקי העבודה לכל מי שאינו בעל אזרחות אמריקאית או לכל מי שהוא בעל אישור עבודה מסוג מסוים. אחד היתרונות הגדולים ביותר, הוא עבור מי שמחזיק באזרחות אמריקאית. האזרחות היא למעשה פתרון ל"שתי ציפורים במכה אחת" – היא גם מספקת את האשרה לשהייה חוקית ללא הגבלה בשטח ארצות הברית וגם מאפשרת עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים בצורה חוקית ללא דאגות.

הטבות בעבודה לבעלי דרכון אמריקאי

קיימים יתרונות ברורים לעבודה חוקית לבעלי אזרחות אמריקאית לעומת חסרי אזרחות – אין חשש משלטונות ההגירה, אין פחד להיתפס או להיות מגורש ולקבל חותמת שחורה בדרכון. מלבד אלו היתרונות במסגרת העבודה עם אזרחות אמריקאית הם רבים: בזכות האזרחות זכאי העובד לפתוח תיק בביטוח לאומי ולהיות זכאי להנחות והטבות במס ההכנסה של ארצות הברית. כמו כן הוא זכאי לתוכניות פנסיה מסודרות והפרשה חודשית של סכומי כסף בהשתתפות המעביד או המעסיק. עובד בעל אזרחות אמריקאית מקבל הצעות ביטוח רפואי משתלמות יותר בהשתתפות המעסיק לעומת תשלום ביטוח בריאות באופן פרטי. כמו כן הוא זכאי לקבל פיצויים במקרה של פיטורים במידה ונחתם כך בהסכם העבודה שלו עם המעביד.

מלבד זאת, עובד בעל אזרחות יכול לפתוח חשבון בנק מסודר ללא בעיות בארצות הברית, לקבל הטבות בניהול השוטף של החשבון ולחסוך סכומי כסף גדולים הנלקחים בעת העברת כספים לחשבון בנק כאן בארץ.
בנוסף לכך נפתחות בפני עובד בעל אזרחות אמריקאית, אפשרויות קידום שאינם פתוחות בפני מי שעובד באופן לא חוקי או באופן זמני במדינה. בין אם קידום לתפקידים ניהוליים יותר או בין אם תפקידים בעלי תחומי אחריות רחבים יותר.

משרות עבודה בארה"ב לבעלי אזרחות

  • הצעות עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים שהן זמניות ולטווח קצר – מדובר בעבודות זמניות כגון מכירות בעגלות וציורי שמן, הדרכה, אופר, ניקוי שטיחים, הובלה, פורצי מנעולים, מלצרות, אבטחה ועוד רשימה ארוכה של עבודות שהן יחסית מזדמנות, לטווח קצר וניתן להרוויח בהם סכומי כסף גדולים.
  • עבודות לטווח ארוך לבעלי מקצוע – ארצות הברית מקדמת ומברכת קליטה של עובדים במקצועות בעדיפות עליונה כגון אחיות, רופאים, מהנדסים, מתכנתים, כלכלנים, יועצים פיננסיים, חשבונאים, מורים ומחנכים ועוד. מדובר בעבודות מסודרות, עם חוזה עבודה אישי, המעניקות תנאים טובים ואפשרויות רבות לקידום.
  • רילוקיישן – עבודות בהן מעסיק של עובד ישראלי הוא למעשה מעסיק שמחזיק את משרדי החברה או סניף של החברה גם בחו"ל. המעסיק יציע לעובד הישראלי לשנות את מיקומו ולעבור עם משפחתו לארצות הברית בתמורה למשרה אחרת במדינה. לרילוקיישן יש יתרונות וכמובן גם חסרונות. מדובר הרבה פעמים במהפך שכולל מעבר אל עבודה לאזרחים אמריקאים בארה"ב או ישראלים שיקבלו אשרת עבודה מסודרת עם שכר גבוה יותר ותנאים טובים יותר. כמובן שהרבה תלוי גם באזור אליו ייעשה רילוקיישן, כיוון שאזור בו המחייה מאוד יקרה לא ישתלם בוודאות. עם זאת לא עבור כולם המשכורת היא השיקול היחיד ועבודה בארצות הברית היא גם ניסיון וחוויה נהדרים שקשה למצוא כאן בארץ.