עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

אשרת עבודה חוקית בארה"ב יכולה להיות במסגרת ויזת עבודה, כאישור עבודה של ויזת סטודנט, בתור גרין קארד או דרך אישור מיוחד ממעסיקים. האשרה היא היתר או אישור לעבוד בארה"ב והרבה פעמים היא מוגבלת לאזור מסוים, תחום עבודה ספציפי, מספר שעות או הגבלות אחרות. כמובן שבעלי דרכון אמריקאי לא זקוקים לאשרת עבודה כדי לעבוד בארה"ב.

כמו הרבה דברים בחיים, הדרך להשיג את האשרה היא לדעת לאן מכוונים. מי שרוצה לעבוד בארה"ב לתקופה קצרה יעבור מסלול שונה בדרכו להשגת האשרה, מאשר מי שרוצה לעשות רילוקיישן מלא לארה"ב. מי שמעוניין בתקופת עבודה בארה"ב כחלק מהכשרה אקדמית או קריירה מחקרית ימצא תנאים אחרים מאשר מי שמחפש לעבוד בתחומים מסחריים. המשותף לכולם הוא שבמידה ואין להם אזרחות אמריקאית, הם צריכים לקבל אישור על מנת לקבל שכר, משכורת, מענק או מלגה בזמן שהותם בארה"ב.

לא נדיר שמעסיקים שמעוניינים בהגעתו של עובד או עובדת חדשים לארה"ב יסייעו בתהליך קבלת האשרה. לכל הפחות הם יצטרכו לספק פרטי עוסק מורשה או את מספר תיק הניכויים שלהם במס ההכנסה האמריקאי, כדי שהעובד יוכל למלא פרטים אלו בהגשת הבקשה לאשרת עבודה מתאימה לארה"ב. מדי שנה מקצה ממשלת ארצות הברית מספר קבוע של אשרות בתחומי עבודה פופולאריים או נדרשים, אך ישנם תחומים בהם לא קיימת הקצאה של אשרות וקבלת האשרה תלויה באישור הבקשה בלבד.

בכל מקרה, את אשרת העבודה יש לסדר לפני ההגעה לארצות הברית. מי שמגיע לארה"ב עם ויזת תייר אינו מורשה לעבוד כלל. כאמור מדובר בתהליך שמצריך תכנון מראש – באיזה אזור הולכים לעבוד, באיזו תקופה ובאיזה תחום, מי המעסיק וכן הלאה. ללא פרטים אלו לא ניתן להוציא אשרת עבודה לארה"ב.

למידע נוסף על ← סוגי ויזות בארה"ב