עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

Residence – "כרטיס התושבות" בארה"ב נקרא גרין קארד והוא מהווה אישור רשמי לתושבות קבע עבור אזרחים זרים השוהים בארה"ב. מדי שנה מגישים מיליוני אזרחים ממדינות שונות בקשה לגרין קארד על מנת לקבל אישור עבודה רשמי ואישור שהייה ברחבי ארה"ב. על מנת לקבל את הגרין קארד על המועמדים אשר מגישים את הבקשות לעמוד בקריטריונים שונים. לכרטיסי הגרין קארד יש תוקף ועל פי החוק בעלי הכרטיס השוהים בארה"ב צריכים להציג את הכרטיס לקצין מטעם מחלקות ההגירה.

מדי שנה ניתנות 50,000 אשרות הגירה וכרטיסי גרין קארד לתושבים ממדינות שונות. הענקת הגרין קארד למעשה ניתנת באמצעות "הגרלת הגרין קארד" והסיכוי של אזרחים ממדינות בעלי שיעור הגירה נמוך, גבוה משל אזרחים ממדינות בעלי שיעור הגירה גבוה. הזוכים בהגרלת הגרין קארד למעשה מקבלים תושבות קבע ברחבי המדינות השונות בארצות הברית ויכולים להגיש בקשה לבני זוגם ולילדיהם לקבלת גרין קארד גם עבורם.

אילו זכויות מקנה כרטיס גרין קארד לארצות הברית?

תושב שבבעלותו כרטיס גרין קארד בתוקף זכאי למעשה לחיות ולעבוד ברחבי ארה"ב וללמוד במוסדות האקדמיים השונים ברחבי המדינה. בנוסף, כרטיס הגרין קארד מאפשר למחזיקים בו אישור לפתוח עסק עצמאי וליהנות מהזכויות השונות של אזרחי ארה"ב.

הגרלת הגרין קארד נועדה במטרה לתקן את העיוות בהגירה ומטרת הממשלה היא ליצור ולעודד הגירה חיובית לרחבי המדינה. בעבר, סבלה ארצות הברית מ"הצפת מהגרים" וכתוצאה מכך החלה להקפיד ולהחמיר בנושא קבלת הגרין קארד ואישורי השהייה ברחבי המדינות השונות בתחומיה.

ישנם תנאים מקדימים להגשת המועמדות לקבלת הגרין קארד, בין התנאים, על מגיש הבקשה להיות מעל גיל 18 ובעל מינימום 12 שנות לימוד. כחלק מתהליך הבחינה והבדיקה של המועמדים, בוחנת מחלקת ההגירה של ארצות הברית את ההיסטוריה של המועמד ובודקת שאין לו עבירות פליליות ובעיות שונות עם החוק בארה"ב. הרשאים להגשת מועמדות לגרין קארד הם רק אזרחים של מדינות המורשות להשתתף בהגרלה, וביניהם מדינת ישראל.

כיצד למלא את הטפסים לקבלת גרין קארד?

במידה והנכם מגישים בקשה לקבלת גרין קארד ישנם מספר פרמטרים שיוכלו להקנות לכם יתרון על פני יתר המועמדים ולהעלות את הסיכויים לקבלת אישורי העבודה והלימודים ברחבי ארה"ב. כחלק מהדגשים, עליכם לוודא תחילה שאכן אתם עומדים בקטגוריות ההגירה (משפחה, השקעה וכדומה) ולהתעדכן באופן עקבי בשינויים השונים.

כחלק מהתהליך נדרשים מבקשי הגרין קארד לצרף מגוון מסמכים, עליכם לוודא שאכן כל המסמכים הנדרשים מולאו בצורה תקינה וברורה, לחתום ולרשום תאריך על גבי הטפסים השונים. הגשת המסמכים צריכה להתבצע בצירוף תרגום המסמכים לתעודות השונות והמסמכים הרלוונטיים שאתם מצרפים לבקשה וללא שגיאות בכתיבת הצ'קים עבור עמלות ההגירה.

מציאת עבודה בארה"ב מתחילה כאן

אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר האינטרנט שלנו ולצפות במגוון המאמרים המקצועיים שיסייעו לכם להתאקלם ולתכנן את חייכם החדשים ברחבי ארה"ב. באתר תמצאו מגוון רחב של הצעות עבודה בארה"ב מהחברות המובילות במגוון תחומים.

כחלק משירותינו אנו מלווים את הלקוחות והגולשים באתר בתהליכי קבלת הגרין קארד וקבלת המשרות השונות במדינות ברחבי ארה"ב. אתם מוזמנים להשאיר פרטים בטופס הבא לקבלת ייעוץ מקצועי ללא כל התחייבות.