עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

סוגי ויזות לארה"ב, קיימות בכדי לאפשר לכל אדם אשר מעוניין להיכנס לגבולות ארה"ב ומחזיק בדרכון שאיננו שייך לאחת מהמדינות המורשות. החמרת נוהלי קבלת ויזה לארה"ב בעקבות אסון התאומים, נעשתה מטעמי ביטחון, אך שיקול נוסף היה החשש מהגירה בלתי חוקית לארצות הברית. הסוגים השונים של ויזות לארה"ב מתחלקים באופן כללי לשניים: ויזת הגירה המיועדת למי שמתכוון לחיות בארצות הברית בקביעות וללא הגבלת זמן וויזה זמנית המיועדת לביקור בארה"ב.

ויזות לארה"ב

סוגים שונים של ויזות לארה"ב

ויזות לארה"ב לסוגיהן

ויזות זמניות לארה"ב, כוללות שלושה סוגי ויזות עיקריות: ויזת תייר, ויזת עבודה וויזת סטודנט.

ויזת תייר

ויזת תייר היא הויזה הנפוצה ביותר מבין סוגי ויזות לארה"ב. ויזת תייר מאפשרת שהות של 6 חודשים בארה"ב במעמד תייר. קיימת אפשרות להאריך אותה בחצי שנה נוספת על ידי פניה למחלקת ההגירה ומומלץ לעשות זאת דרך עו"ד הגירה. ויזה זו היא בסיסית והיא מאפשרת שהות בארה"ב ומיועדת למטיילים ולאנשים שמגיעים לביקור. ויזה זו אינה מאפשרת לתייר לעבוד זמנית במהלך שהותו.

ויזת עבודה

H2B – ויזת העבודה היא זמנית בלבד. מדובר באפשרות של עבודה בארה"ב לתקופה מוגבלת כאשר לרוב מדובר בתקופות החגים ובחופשות הקיץ. ויזה זו היא חד פעמית ויש לחדשה בכל פעם שרוצים לנסוע למטרות עבודה. חשוב לציין כי תקבלו מספר ביטוח לאומי ותוכלו לפתוח חשבון בנק אמריקני, כמו גם להחזיק ברשיון נהיגה.

B1/B2 – ויזת עסקים לארצות הברית. במידה והנכם אנשי עסקים הנוסעים לצרכי עבודה בחו"ל ובארה"ב. ויזה זו מאפשרת גם נסיעות לצרכי הכשרה מקצועית ונסיעות עסקים ארוכות טווח.

ויזת סטודנט

ויזת הסטודנט מעניקה לכל מי שהתקבל למוסד לימודי בארה"ב, את האופציה לשהות כסטודנט בשטחה. כמו שאר סוגי ויזות לארה"ב, גם לויזת סטודנט תנאים מקדימים: קבלה ללימודים ע"י מוסד לימודים מוסמך בארה"ב, עם תום הלימודים חזרה לארץ המוצא ומשאבים כלכליים הנדרשים לממן את הלימודים ואת עצמכם בתקופת הלימודים.

קיימת ויזה נוספת של עבודה לסטודנטים שלומדים בישראל אבל רוצים לעבוד בחופשת הקיץ בארה"ב. ויזה זאת, תאפשר לכם לעבוד ארבעה חודשים בקיץ אצל מעביד אחד שתציינו מראש וכן אפשרות לטייל חודש בסוף זמן העבודה.

ויזה לארה"ב מהסוג הנכון

בכל קטגוריה של סוג ויזה יש המון סעיפי משנה וכך מצטברים הרבה סוגי ויזות לארה"ב. כך לדוגמה, בויזה מסוג F ויזת סטודנט, קיימים 3 סוגי ויזות: ויזה לסטודנט אקדמאי, ויזה לבני הזוג והילדים של סטודנטים אקדמאים וויזה לסטודנטים קנדים או מקסיקנים. כשאתם מחליטים לטוס לארה"ב, עליכם להגדיר את המטרה המדויקת שלשמה אתם נוסעים וכך להבין איזה סוג ויזה עליכם לבקש. בצורה כזו כאשר תמלאו את הטפסים המתאימים ותדעו איך לגשת לראיון, אתם מגדילים את סיכוייכם בקבלת ויזה לארה"ב.

← בחזרה למדריך ויזה לארה"ב