עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

רילוקיישן לאמריקה יכול להיות חוויה מדהימה לתא משפחתי. עם זאת, צריך לזכור כי עבור הילדים לא מדובר במעבר קל והם בעצם נתלשים מהמוכר אל עולם חדש. רצוי לעבור תהליך הכנה בכדי שהמעבר יתבצע בצורה חלקה.

הכנת ההורים לרילוקיישן

קודם כל, אנחנו בתור הורים נדרשים לפרנס אז חשוב מאוד לקבל את הייעוץ הנדרש מהמעסיק בנוגע להתנהלות החברה באמריקה. רצוי ללמוד על התרבות העסקית, על כללי הנימוס הנדרשים, להתאמן על האנגלית וכדומה.

מבחינת הרשויות, יש לוודא כי דרכוני כל המשפחה בתוקף וכי לכולם יש את האשרות הדרושות למעבר.

מבחינת בריאות המשפחה, חשוב כי כל בני המשפחה יעברו סדרת בדיקות מראש בכדי לוודא כי כולם מגיעים במצב טוב וכמובן להביא תרופות מהארץ משום שהלחץ של המעבר יכול להביא עימו תגובה פיזית ורצוי להיערך מראש.

מבחינת חינוך, חשוב לרשום את הילדים מראש לגנים ולבתי הספר, אולי לרשום אותם כבר לחוגי תחביבים ולחוגי לימוד אנגלית בכדי שתהיה להם התאקלמות נעימה.

הכנת הילדים לרילוקיישן

כל ילד יחווה את המעבר בצורה שונה, אחד מיד יפיק ממנו את המירב והשני יחווה אותו בקושי רב, לכן ההכנה למעבר היא כל כך משמעותית.

בכדי להכין את הילדים מראש, חשוב לשתפם כבר מההתחלה – לשתף אותם בבחירת הבית העתידי, בבחירת הגן או בית הספר. לתת להם תחושה שיש להם השפעה. בדרך ספרו על העיר והשכונה החדשה, האם יש שם אטרקציות שהם יכולים לאהוב. אפילו גילשו עימם באינטרנט והראו להם תמונות מהמקום החדש ובדרך גם ספרו על הסכנות הטמונות בו.

ספרו להם על היתרונות שבמעבר, על החוויה, היתרון בלימוד שפה חדשה, ביצירת חברים ברחבי העולם. תנו את התחושה שמדובר בזכייה אמיתית ובמקביל סייעו להם לשמור על קשר עם הארץ באמצעות איסוף כתובות למשלוח דואר מחברים מהכיתה, מספרי טלפון, אפילו אולי פתיחת חשבון "סקייפ" משפחתי.

בתחום השפה החדשה, ניתן להתחיל וללמד אותם מילים בסיסיות באנגלית, בהתאם לגילאי הילדים, לרכוש להם כבר בארץ תוכנות ללימוד אנגלית במחשב המשלבות את השפה העברית.

כדי לבצע את הפרידה בצורה קלילה, ניתן לקיים מסיבה אליה יוזמנו כל החברים הטובים, יצולמו תמונות והמשפחה תספר לכולם על המעבר באווירה נעימה כך שלילדים תיווצר סקרנות והתרגשות סביב המעבר.

לסיכום, הכנה לרילוקיישן לאמריקה היא דבר חשוב שמשמעותי עבור ההורים והילדים כאחד. חשוב שתהליך המעבר יתבצע בשיתוף כל חברי המשפחה ליצירת מעבר נעים לכולם.