עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

רילוקיישן לארה"ב

סקרים בקרב האוכלוסייה בישראל מציגים כי יותר מ-30% מהאוכלוסייה חשבו בעבר על רילוקיישן לארה"ב והעתקת חייהם לאחת מהמדינות השונות ברחבי ארה"ב. ארצות הברית ידועה כמדינה בה ניתן לפתח את הכישורים, לשגשג מבחינה כלכלית ולפתח את הקריירה האישית. לא מעט אנשים אשר השתייכו למעמד הביניים בארץ ועברו לארה"ב חוו שגשוג כלכלי אדיר ושיפור בחייהם.

במידה ועוברת לכם המחשבה על רילוקיישן לארה"ב, עליכם להתחשב במגוון רחב של פרמטרים (במיוחד במידה ואתם נשואים ועם ילדים). מבחינת יוקר המחייה בארה"ב, המחירים בעבור הדיור ועבור המצרכים הבסיסיים נחשבים לזולים בהשוואה לארץ, אך משתנים ממדינה למדינה ובין האזורים השונים ברחבי ארצות הברית. המשכורות הממוצעות גבוהות מאשר המשכורות בישראל והתנאים הסוציאליים נוחים יותר במרבית מקומות העבודה. לקראת המעבר, עליכם לבחון את התחום בו אתם עוסקים ולהשוות את המשכורות הממוצעות על מנת לבחון את הכדאיות במעבר מבחינה כלכלית.

מצרך בסיסי – ויזה מתאימה!

על מנת להעתיק את חייכם ולנהל חיים נורמטיביים ברחבי ארה"ב עליכם להצטייד בוויזה מתאימה שתפתח בפניכם את אפשרויות ההעסקה השונות במגוון הרחב של החברות. במידה ומטרת הרילוקיישן היא לצורך עבודה בארה"ב, לימודים או מגורים, עליכם להצטייד בסוג ויזה מתאימה שתאפשר לכם שהייה ואישור מותאם לצרכים שלכם. ישנן ויזות שיאפשרו גם לבני הזוג שלכם לעבוד ועליכם לבחון את הגשת הבקשות המיוחדות בפני רשויות ההגירה, דבר שלעתים אורך זמן רב עד לקבלת האישורים. כמו כן, במידה והנכם עוברים עם ילדים, עליכם לערוך בדיקה יסודית לגבי המסגרות החינוכיות המתאימות והחוגים באזורים בהם הנכם מעוניינים לגור בארה"ב.

ביטוחים רפואיים בארה"ב

רפורמת ObamaCare מתחילה לחלחל בשנים האחרונות ברחבי ארה"ב והמערכות הרפואיות וביטוחי הבריאות עוברים שדרוג משמעותי. עליכם לבחון היטב את היקף הביטוחים הרפואיים ודמי ההשתתפות העצמית בנושאים השונים: תרופות, ניתוחים, בדיקות אצל רופאים מומחים וכו'. מרבית הישראלים המתגוררים בארה"ב מבוטחים בחברת הביטוח "דיוידשילד" המציעה שירותי ביטוח רפואי בינלאומיים ומבוססת על מערכת קשרים עם ספקים חיצוניים.

דירה ומגורים

בדומה למגורים בארץ, בהתחשב במשאבים הכלכליים שלכם תוכלו לבחור האם לשכור דירה או לרכוש דירה בארה"ב. שוק "השכרת הדירות" מזכיר מאד את המצב במדינת ישראל. בארצות הברית יש מגוון סוגים של דירות להשכרה וחלק מהדירות מסובסדות על ידי העיריות המקומיות. עליכם לבחון היטב את אפשרויות הדיור באזור אליו הנכם מתכוונים לעבור.

רכישת דירה בארה"ב מורכבת יחסית ומומלץ להיעזר בחברה שתלווה אתכם בתהליך, במיוחד אם מדובר בדירה הראשונה שהנכם רוכשים בחו"ל.

משרות רילוקיישן לארה"ב

ישנן שלל משרות רילוקיישן בהן ניתן לעבוד בארה"ב, ביניהן עבודות מקצועיות המותאמות לבעלי מקצוע ואקדמאיים אשר יכולים לערוך הסבה המותאמת באופן ספציפי למדינה אליה עוברים. חלק מהחברות מסייעות לעובדיהם בסידורים מול הרשויות והשגת אישורי העבודה החוקיים והשהייה.

יחד עם זאת, שוק "העבודות הזמניות" בארה"ב פופולרי במיוחד בקרב הישראלים שמטרתם "להרוויח כמה שיותר כסף". מרבית המשרות הזמניות אינן דורשות השכלה ותעודות ממוסדות אקדמיות או מיומנויות רבות אשר הנפוצות ביניהם: מנעולנים, מכירות בדוכנים, מכירות מדלת לדלת, הובלות ועבודה עם ילדים.

אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר האינטרנט שלנו ולקרוא מגוון כתבות מקצועיות וטיפים שיסייעו לכם בתהליך הרילוקיישן לארה"ב. פנו אלינו עוד היום דרך הטופס באתר לקבלת ייעוץ מקצועי והכוונה במציאת עבודה מתאימה.

רילוקיישן לאמריקה יכול להיות חוויה מדהימה לתא משפחתי. עם זאת, צריך לזכור כי עבור הילדים לא מדובר במעבר קל והם בעצם נתלשים מהמוכר אל עולם חדש. רצוי לעבור תהליך הכנה בכדי שהמעבר יתבצע בצורה חלקה.