עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

רבים מאיתנו חולמים לטוס לארצות הברית, חלק טסים במטרה לטייל, אחרים טסים ללמוד או למצוא עבודה בארה"ב. אנו מבררים את כל הפרטים כבר בארץ, מחפשים מעסיק או מוסד לימודים, מוציאים ויזה וטסים לארה"ב. לרוב אנו מגיעים ומגלים שיש עוד כל כך הרבה לראות שלא הספקנו ומחליטים להאריך את השהייה בארה"ב. אבל חשוב לזכור – אל תשהו בארה"ב מעבר לזמן המותר!

בעלי דרכון ישראלי נדרשים להוציא ויזה או אשרה ספציפית אחרת על מנת להכנס לארצות הברית. בכניסה לארה"ב פקיד ההגירה יציין בפניכם את זמן השהות במדינה וחריגה מזמן השהייה שנקבע עלולה להוביל לעונשים חמורים ואף לגירוש מהמדינה.

שהייה מעבר לזמן המותר בארה"ב מכונה OVER-STAY. אם חרגתם מזמן השהייה אין זה אומר שלא תוכלו לצאת מארה"ב אך זה עלול להוביל להשלכות קשות ובעיה להכנס בעתיד לגבולות המדינה. ישנו סיכוי גדול שהויזה תבוטל ותמנע ממכם האפשרות להוציא ויזה חדשה בתקופה הקרובה ואולי לצמיתות, תלוי מה משך הזמן בו שהיתם בארה"ב באופן לא חוקי.

ישנם סוגים שונים של ויזות לארצות הברית, ויזת תייר, ויזת עבודה, ויזת סטודנט, ויזת עסקים ועוד רבים. כל ויזה מקנה זמן שהייה שונה ואישור לעבוד, ללמוד או לטייל בארצות הברית. הממשל בארצות הברית מאוד קפדני ומערים קשיים רבים בכל הנוגע לתהליך הוצאת הויזה ובכל מה שקשור בשהייה בלתי חוקית בארצות הברית. סביר להניח שאם חרגתם ביום אחד מפרק הזמן שהוקצב לכם לא יווצרו בעיות כל שהן, אך חריגה ארוכה יותר עלולה להוביל לתוצאות חמורות בהרבה.

לסיכום, אם אשרת השהייה שלכם מסתיימת וברצונכם להשאר בארה"ב, עשו זאת באופן חוקי. ניתן להגיש בקשה להארכת זמן השהייה או לצאת לתחומי מדינה אחרת, קנדה למשל, ולחזור לארה"ב. לעולם אל תסתבכו עם הרשויות ואל תשארו מעבר לזמן שהוקצב.