עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

ניו יורק

התפוח הגדול, שם החיבה של ניו יורק – בקיצור NYC – מתפקד כמוקד מסחרי וכלכלי חשוב של ארצות הברית עוד מהאה ה-19. מהגרים הגיעו לעיר מאפריקה, אירופה, ומכל העולם, והרחיבו אותה עם הזמן. בניו יורק הושבע הנשיא הראשון, יושב בה בניין האו"ם וגם פסל החירות שניתן מתנה לארה"ב מצרפת. עבודה בניו יורק מאפשרת לגור בעיר שהיא היום אחד המטרופולינים הגדולים והצפופים בעולם ולחוש את העושר הכלכלי, ההיסטורי והתרבותי שלה בכל פינה.

אזור מנהטן, שנמצא בסמוך לקווינס, כולל הרבה מאוד מפורסמים וידוענים מתחומים שונים, וגם עשירים כבדים שסביר שרובכם לא מכירים בכלל. עבודה בקווינס מספקת קירבה גדולה לכל המפורסמים במנהטן – החל מטיפוסים כמו וודי אלן שחיים ונושמים את העיר ועד סלבריטאים שמשקמים את הקריירה, שחקנים שמופיעים בבורדווי, דוגמניות, עיתונאים וסופרים ואייקונים אופנתיים.

מנהטן

מרכזיותה של מנהטן התחילה עם תעלה שנחפרה בעיר בשנות העשרים של המאה ה-19, והפכה אותה לנמל ראשי עבור כל האזור המרכזי-מזרחי של אמריקה הצפונית. הסנטרל פארק המפורסם היה הפארק הראשון שתוכנן בארה"ב. דרך מנהטן עברו רוב המהגרים שהגיעו בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 לחפש עבודה במנהטן ולהשתקע בה, וכך ניתן לה במתנה פסל החירות מהתושבים הצרפתים. מאוחר יותר נבנתה ברובע הרכבת התחתית, הוקמו גורדי השחקים, והוול סטריט הפך למוקד הכלכלי המוביל בעולם.

מפורסמים במנהטן

מנהטן משמשת בית לסוגים רבים של מפורסמים – החל במובילי דעת קהל, דרך פוליטיקאים ואנשי ציבור ועד שחקנים ואמנים. כל עבודה במנהטן מזמנת שפע הזדמנויות להתקל באקראי במישהו כזה. בין המפורסמים שחיים במנהטן ועובדים בה אפשר למנות את כל חבורת סיינפלד, וודי אלן, לינדזי לוהן וסלבריטאים אחרים שעוברים שיקום לקריירה בעיר ומעלים הצגות בברודווי.

אתרים מומלצים במנהטן

בין האתרים החשובים במנהטן נמצאים מרכז הסחר העולמי שאמור להיחנך בשנת 2012 ועד אז הוא אתר זיכרון לפיגוע התאומים, השדרה החמישית שבה אפשר למצוא חנויות של מעצבי על וחנויות מותגים רבות, בניין קרייזלר, בניין האמפייר סטייט, הברודווי, המוזיאון היהודי של ניו יורק, מוזיאון גוגנהיים – כולם מספקים הפוגה מצויינת מיום עבודה במנהטן או מאפשרים בילוי מעמיק ומקיף יותר בסופ"ש. וכמובן הסנטרל פארק, שנחשב לחוף הים הרשמי והלא רשמי של תושבי מנהטן.

ברוקלין

ברוקלין התאחדה עם ניו יורק ממש בסוף המאה ה-19, כשהייתה העיר השלישית בגודלה בארה"ב ומאז קרו לה רק דברים טובים. האזורים האתניים, ששמורים בחלקם עד היום, התפתחו עם גלי ההגירה המאוחרים יותר, כאשר המהגרים הראשונים כבר התבססו, מצאו עבודה בברוקלין ויכלו להרשות לעצמם לגור בה, כשכונה אמידה ומכובדת. מאוחר יותר גדל גם הדאונטאון, שהוא אזור עסקים מרכזי שמשמש עד היום אחד מאזורי העסקים החזקים בארה"ב ומספק עשרות אלפי מקומות עבודה.

קהילה יהודית בברוקלין

מאז 1830 חיים יהודים בברוקלין, אחרי שהיגרו אליה מארצות מזרח אירופה. עם השנים נוספו עוד ועוד יהודים – מקומות עבודה בברוקלין סיפקו פרנסה לכולם, בעיקר בעבודות שקשורות לקהילה עצמה, ומרכזים רבים נפתחו, ביניהם בתי כנסת, מקוואות ומרכזי חסידויות. היום חיים קצת פחות ממליון יהודים בברוקלין: חילונים, מסורתיים, חרדים וחסידים (חב"ד ועוד).

אתרים מומלצים בברוקלין

בברוקלין יש מוזיאונים רבים, חלקם קשורים למסורת היהודית כמו מוזיאון הילדים היהודי. כמו כן נמצא בברוקלין מרכז חב"ד העולמי, גנים בוטניים מרהיבים, גשר ברוקלין המפורסם, גן חיות מגוון ונעים וכמה פארקים וספריות ציבוריות. כל אחד מהאתרים הללו מספק הפוגה משגרת עבודה בברוקלין ומאפשר לאוורר את הראש, ללמוד קצת היסטוריה או סתם לבלות. לא רחוק מברוקלין נמצאות השכונות מנהטן וקווינס שגם בהן מגוון רב של אתרים– מרכזי קניות, בניינים, פארקים ומוסדות.

קווינס

קווינס היא הרובע הגדול ביותר בניו יורק, ועם השנים התיישבו בה אנשים מכל כך הרבה אזורים, כך שתקופת עבודה בקווינס היא כמו טיול מסביב לעולם – פוגשים סינים, יוונים, ג'מאיקנים, קוריאנים, הודים וכמובן יהודים – כולם כבר אזרחים אמריקאים, שהגיעו לעבוד ולחפש הדמנויות כלכליות טובות יותר לעצמם ולמשפחותיהם, והשתקעו ברובע לתמיד. שכונת אסטוריה בקווינס היא מרכז של תעשיית סרטים עם הרבה קולנוענים, אמנם לא בסדרי גודל של הוליווד אבל לא פחות מעניינים.

אתרים מומלצים בקווינס

אחד האתרים המעניינים שנמצא ברובע קווינס עצמו הוא הקבר של הרבי מליובוויטש, מהאדמו"רים החשובים של חסידות חב"ד – גם מי שלא משתייך לזרם הזה ואפילו חילונים גמורים ימצאו עניין במקום. עוד אפשרות לסגור שבוע עבודה בקווינס היא לבקר במקומות כמו היכל המדע, פארק פלאשינג קרוז או אחד המוזיאונים – אחד מהם מוזיאון לסרטים ישנים וחדשים והשני מוזיאון קווינס לאמנות. מי שנשארו לו אנרגיות בסוף יום עבודה בקווינס יכול לטייל למנהטן וליהנות ממנעמיה הרבים.

בילוי מומלץ בניו יורק

בניו יורק מומלץ להנהג כניו יורקי, ומי שמחזיק עבודה בניו יורק גם יכול להרשות לעצמו את זה. מה עושים הניו יורקיים? פשוט, חיים את העיר. עושים קצת שופינג, מטיילים לסנטרל פארק, יושבים בבתי קפה, הולכים לרקוד בסוף השבוע ובערב יושבים עם חברים באיזה בר. דומה מאוד למה שעושים בתל אביב או ירושלים או באר שבע, רק בניו יורק. לא כדאי להחמיץ מוזיאונים ומקומות שמעניינים תיירים, אבל הבילוי האמיתי הוא לחיות כמו ניו-יורקי.

5.0 03

ישראלים רבים אשר מגיעים לאזור ניו יורק נעזרים מדי יום בשירותי הקונסוליה הישראלית בניו יורק. הקונסוליה מציעה מידע בנוגע להוראות הביטחון השונות ומספקת פתרונות למגוון בעיות בהן נתקלים…

העיר ניו יורק, מחולקת לחמישה רובעים: מנהטן, ברוקלין, קווינס, ברונקס וסטטן איילנד. רובע קווינס הוא השני בגודלו מבין כולם. אז הנה לכם חמש עובדות מגניבות שלא ידעתם על רובע קווינס
ברוקלין! מי היה מאמין. סאבווי לכל מקום בעיר, דיינר מתחת לבית וכל הניו יורקים האלה מסביב. נדמה לי שזה הולך להיות בדיוק ככה ועוד הרבה יותר טוב מזה!
אם אתם בעלי עבודה בניו יורק או שהגעתם לביקור או טיול בעיר הנפלאה הזאת, כדאי שתדעו שהדרך הטובה, הנוחה והיעילה ביותר לנוע ממקום למקום היא באמצעות הרכבת התחתית