עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

פלורידה

מדינת פלורידה מהווה חצי אי בצידו הצפוני של מפרץ מקסיקו. מהצד המזרחי שלה, פלורידה גובלת עם האוקיינוס האטלנטי. למרות שכארבע סופות הוריקן קשות פגעו במדינה, לרוב, מזג האוויר נינוח – באביב ובקיץ לח וחם ובסתיו ובחורף יבש וחם. יש לציין כי בתקופת האביב הפריחה במדינה שובת לב.

פרט מעניין שכדאי לזכור טרם היציאה לעבר עבודה בפלורידה היא שהמדינה נמנית על תשע המדינות בארה"ב בהן אין מס הכנסה על אינדיבידואלים. מבחינה כלכלית, המדינה מתבססת על ההכנסות מאתרי התיירות הרבים שלה ועל ההכנסות הגבוהות שמניבים גידולי ההדר האיכותיים שצומחים על אדמתה הפורייה. מהפן הדתי, כדאי לדעת שכשישים אחוזים מהאוכלוסיה בפלורידה מאמינים בדת הפרוטסטנטית והדת השלטת אחריה הינה הדת הקתולית. היהודים במדינה תופסים כארבעה אחוזים מכלל התושבים.

מיאמי

מיאמי היא סיפור סינדרלה של ארצות הברית, ואולי של העולם כולו. מעיר מוכת פשע וסמים בשנות השבעים, עם אחוז רציחות מהגבוהים בעולם, הפכה מיאמי בעזרת שיקום ועבודת שטח יסודית לאחת הערים האטרקטיביות, המפנקות והמתויירות ביותר. קשישים יהודים עשירים עוברים לגור במיאמי מרגע היציאה לפנסיה, דוגמניות מקבלות הצעות עבודה במיאמי לקמפיינים גדולים שמצולמים בחופיה המרהיבים, חוקרי טבע מגיעים לשמורות שמקיפות את העיר וכל אחד מוצא בה את מה שהוא מחפש.

מזג האוויר במיאמי

במיאמי מזג האוויר נעים, נוטה לחם, כך ששום ישראלי לא יבהל – במיוחד מי שמגיע מאזורים לחים יותר כמו השפלה ומישור החוף. האקלים במיאמי מוגדר טרופי, מה שאומר שיש גשם ולחות והטמפרטורה לא יורדת מתחת לארבע עשרה מעלות. מהסיבה הזו, עבודה במיאמי מאפשרת ליהנות כל השנה מהים והחופים הנהדרים, בכל שעה.

אתרים מומלצים במיאמי

במיאמי אפשר למצוא עשרות ומאות אטרקציות ואתרי תרבות וטבע מעניינים, ולהעביר בהם יום, יומיים או כמה שעות. עבודה במיאמי ביץ' מעודדת התחברות מהירה לאזור הסאות' ביץ', שבו אפשר למצוא את סיקוואריום, עולם המים, ולשחות עם דולפינים. גם ג'ונגלים וגני חיות למיניהם – של קופים, תוכים וחיות אחרות, וכמובן גנים בוטניים, מצויים במיאמי למכביר. מוזיאונים לאמנות, אנדרטה לשואה, שיט בספינות, טירות אלמוגים, מופעי רחוב וארכיטקטורה מגוונת – הכל שם, רק צריך לבחור לאן ללכת.

אורלנדו

אורלנדו נקראת על שם גיבור מקומי שנהרג במלמות הותיקות בין האינדיאנים למתיישבים החדשים, וכמו ערים רבות בארה"ב היא התחילה את דרכה כמרכז של גידול ומסחר בגידולים חקלאיים – הדרים במקרה הזה. מאוחר יותר החליט חיל האוויר האמריקאי להקים באורלנדו בסיס צבאי, ומשם הדרך לריבוי מקומות עבודה באורלנדו הייתה קצרה – כל מה שנדרש הוא החלטה של וולט דיסני לייסד במקום אתר שעשועים בשם דיסני וורלד. והשאר, כמו שאומרים, היסטוריה.

מזג האויר באורלנדו

מזג האוויר באורלנדו נוח ונעים, בזכות הגשמים שממתנים את החום בקיץ, והופכים את האקלים דומה למדי לישראל אם כי הביל יותר. מי שמתכונן לתקופת עבודה באורלנדו יצטרך לארוז מהבית, או לקנות שם, מעיל גשם כלשהו ולא פחות חשוב – בגד ים. שניהם אביזרי חובה, כיוון שהטמפרטורה מאפשרת להשתזף ולהשתכשך כל השנה.

אתרים מומלצים באורלנדו

אורלנדו, שנקראת גם ארץ הילדים או גן השעשועים של ארה"ב, מרכזת בעיקר אתרים מהסוג של פארקים, מתקנים, לונה פארקים וגני שעשועים. אין סיכוי לוותר תוך כדי עבודה באולרנדו על ביקור באחד מהמקומות הבאים (או יותר, תלוי כמה אוהבים את הסגנון): דיסני וורלד – שהיא ממש עיר ענקית עם כמה פארקים, אגמים, מסעדות ועוד, עולם הים של אולפני יוניברסל, אי ההרפתקאות, מרכז החלל של נאס"א שנמצא לא רחוק ועוד כמה מוזיאונים רציניים.

טמפה

טמפה היא מילה אינדיאנית שפירושה אבד עם הזמן, אבל תחילתה המודרנית של העיר מיוחסת למהגרים מקובה שהגיעו לאזור והתיישבו בו. אחרי מלחמות והסכמים, עברה טמפה לחסותה של ארצות הברית כחלק ממדינת פלורידה, והחלה לגדול במשך מאה וחמישים שנה עד שהפכה לעיר הקיט הגדולה והתוססת שהיא היום. עבודה בטמפה של ימינו היא עבודה במטרופולין ענק ומתוייר, עם אטרקציות עירוניות ואזורי בר שמשולבים אלה באלה בהרמוניה מעוררת קנאה.

מזג האוויר בטמפה

דרום פלורידה הוא אזור חמים ולח, ובטמפה מזג האוויר מאפשר ללכת בכל השנה עם בגדים קצרים בתוספת הגנה מפני גשמים פתאומיים שמופיעים גם בקיץ. כל מי שמגיע במסגרת עבודה בטמפה יכול להינות מהשילוב הזה, במיוחד כשהיום עיקר הפעילות נעשית בתוך מזגנים ואת החום אפשר לנצל להשתכשכות במים ושיזוף.

אתרים מומלצים בטמפה

האתר העיקרי בטמפה הוא שילוב בין גן חיות ובו כ2500 מיני חיות, חלקם מפחידים וחלקם חמודים, לבין פארק שעשועים אקסטרימי. המקום נקרא גני בוש והוא מאכלס טיגריסים יפהפיים, תנינים, ראפטינג, רכבות הרים מוטרפות ועוד אטרקציות לאמיצים יותר ופחות. מי שמחפש אתר לבלות בו בסוף יום עבודה בטמפה יוכל ליהנות מהמבשלות המקומיות שפזורות ברחבי העיר, או מסיור באחד הגשרים שמחברים בין העיר לבין סנט פטרסבורג (לא עברנו לרוסיה, יש גם בארה"ב עיר כזו)

בילוי מומלץ בפלורידה

יש בילויים רבים בפלורידה שיגרמו לכם לשכרון חושים אבל סוג נפוץ במיוחד הוא בילוי בפארקי השעשועים הפזורים במדינה. אם ברגעים אלו ממש עולה בדעתכם כי מדובר בבילוי ילדותי, טעות מרה בידכם. מרבית מהפארקים מתאימים לכל גיל וגיל ומספקים חוויה לכל המשפחה.

מבין הפארקים בהם כדאי לבקר במהלך עבודה בפלורידה ניתן למנות את פארק הארי פוטר שאפוף באווירת קסמים ונמצא באורלנדו, פארק עולם המים של אורלנדו ופארק דיסני-וורלד המפורסם.

במדינות מסויימות בארה"ב רישיון נהיגה ישראלי יהיה תקף למשך שנה מיום הכניסה ובמדינות אחרות נדרש רישיון נהיגה בינלאומי. אם אתם מחפשים מידע על הוצאת רישיון נהיגה בפלורידה הגעתם למקום הנכון, כאן תוכלו לקרוא על התהליך מתחילתו ועד סופו.