עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

הוצאת ויזה לארה"ב היא תנאי הכרחי לתיירים בעלי דרכון שאינו אמריקאי המעוניינים להיכנס לגבולות ארצות הברית. לאחר ה-11 בספטמבר 2001, הוחרפו תנאי הוצאת ויזה לארה"ב. בשנת 2006, השיק משרד החוץ האמריקאי אתר אינטרנט דרכו אמור כל אדם המעוניין לבקר בארה"ב, לבצע את תהליך קביעת המועד לראיון ומילוי הטפסים הנדרשים לצורך הוצאת ויזה לארה"ב.

הוצאת ויזה לארה"ב

הוצאת ויזה לארה"ב – הליך ארוך אך משתלם!

תנאי קבלה

הוצאת ויזה לארה"ב היא המענה של הממשל האמריקאי להתמודדות עם טרור ובעיות ההגירה כך שאם אין לך פוטנציאל להיות טרוריסט ואתה לא מתכנן להגר לארה"ב אז לא אמורה להיות לך בעיה להוציא ויזה. תנאי הקבלה של הוצאת ויזה לארה"ב הם: תשלום אגרת ויזה ודמי שימוש באתר על מנת לקבוע מועד ראיון ומילוי כל הטפסים הדרושים, דרכון בתוקף והגעה לראיון עם כל המסמכים המוכיחים את כוונתכם לחזור בסופו של דבר לארץ.

הגשת בקשה לויזה

בקשת הוצאת ויזה לארה"ב מתחילה באתר האינטרנט של שגרירות ארה"ב בישראל, בו תמלאו טפסים ותקבעו תור לראיון. השימוש באתר מותנה בתשלום של 22 דולר בכרטיס אשראי או על ידי קוד שניתן לרכוש בבנק הדואר בעלות של 24 דולר.

מילוי טופס ויזה לארה"ב

טרם מילוי טפסי הויזה עליכם להחליט איזה סוג של ויזה לארה"ב ברצונכם לבקש. האם מדובר בויזה זמנית המיועדת לשהות קצרה למטרות עסקים ותיירות או שמא מדובר בויזה קבועה המיועדת להגירה ולשהות קבועה בארצות הברית. מילוי 20 עמודי הטפסים באתר השגרירות הם בשפה האנגלית. לאופן מילוי הטפסים הללו, יש משקל רב בהחלטה על מתן הויזה.

ישראלים המתקשים בחלק זה של בקשת הוצאת ויזה לארה"ב עקב קשיי שפה, פונים לחברות המסייעות במילוי הטפסים. עורכי דין המתמחים בענייני הגירה ימלאו עם הפונים את הטפסים, יתרגמו הכל לאנגלית וישלחו אותם לשגרירות. יש לציין שהזמן למילוי כל הטפסים באתר השגרירות הוא מוגבל, ולכן כדאי למלא אותו ברציפות ובזריזות. השלב הבא לאחר מילוי הטפסים הוא קביעת מועד לראיון.

קביעת ראיון בשגרירות

הראיון מתבצע בקונסוליה בירושלים או בשגרירות בת"א, בהתאם למיקום הישוב בו אתם גרים. במהלך מילוי הטפסים באתר, תתבקשו לסמן את מקום מגוריכם וכך יקבע מיקום הראיון.

תשלום אגרה

את תשלום האגרה עבור הוצאת ויזה לארה"ב ניתן לשלם בכל הסניפים של בנק הדואר. גובה תשלום הויזה הוא בין 160 ל-270 דולר, תלוי בסוג הויזה. חשוב לציין שאת תשלום אגרת הויזה, לא תקבלו חזרה במקרה שלא תאושר לכם הויזה ולכן חשוב לברר מבעוד מועד בדיוק כמה עולה להוציא ויזה לארה"ב ולהיערך בהתאם.

מסמכים נלווים

על מנת להגדיל את הסבירות להצלחת הוצאת ויזה לארה"ב, רצוי להגיע לראיון עם מסמכים אשר יכולים להעיד כי המבקש ישוב לישראל וכי אין לו כל כוונה להתיישבות קבע והגירה לארה"ב. זיקה רבה לארץ ישראל תתרום להצלחת הוצאת ויזה לארה"ב.

אם אתם שכירים, הביאו מסמך חתום בידי המעסיק שמאשר כי עבדתם אצלו תקופה מסוימת ובכוונתו להמשיך להעסיק אתכם בהמשך. תלושי משכורת אחרונים יחזקו את אמינותכם. עצמאיים יכולים לצרף אישורים על עסק קיים בארץ. לסטודנטים מומלץ להגיע עם אישורים על קבלה ללימודים ואישורי תשלום שכר לימוד. אישורים על קורסי פסיכומטרי יכולים אף הם להועיל. אם יש בידיכם נכסים בארץ, הביאו אישורים ותעודות המאשרות זאת.

ראיון בשגרירות ארה"ב

אל הראיון חשוב להגיע עם דרכון בתוקף לחצי שנה נוספת מתאריך הכניסה לארצות הברית, קבלה מבנק הדואר על תשלום האגרה לבקשת הויזה. במידה ולא סרקתם תמונות פספורט בעת מילוי הטפסים באתר, הצטיידו מראש בשתי תמונות פספורט. לראיון מומלץ מאוד להצטייד באישורים ומסמכים שיעזרו להוכיח כי בכוונתכם לחזור לארץ לאחר השהייה בארה"ב.

מומלץ להגיע בלבוש הולם וחשוב לענות תשובות ענייניות ולהיראות אמינים. חשוב לא להילחץ ולהבין שאם אין בכוונתכם להגר לארה"ב או לבצע פעולות טרור, סיכויי הצלחת הוצאת ויזה לארה"ב הם גבוהים.

כיצד לשפר את סיכוייכם לקבלת הויזה?

ארה"ב, אשר הקשיחה את חוקי ההגירה ברחביה, רואה בכל מגיש בקשת ויזה כפוטנציאל למהגר ולכן רבים מקבלים סירוב בבקשת הויזות השונות.

עליכם להציג בריאיון מסמכים רלוונטיים בנוגע למטרת ביקורכם בארה"ב ולהצהיר על כוונתכם להישאר לתקופה מוגבלת בלבד. במידה ויש לכם התחייבויות במדינה אחרת אשר עשויות להעיד על כוונתכם לחזור לארצכם, סיכוייכם ישתפרו.

השגרירות האמריקאית מפעילה שיקול דעת מוגבר בעיקר כלפי חיילים משוחררים וילידי מדינות ערביות ומוסלמיות. במידה ויש בראשותכם אישורי לימודים, חוזה שכירות או משכורות ממקום עבודה (שאינו זמני) מומלץ להציג בעת הריאיון ובקשת אישור הכניסה.

← בחזרה למדריך ויזה לארה"ב