עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

הדרכה בארה"ב

עבודה בהדרכה בארה

עבודה בהדרכה בארה"ב

רוצה לעשות משהו משמעותי באמת ועל הדרך להרוויח כסף? חפש משרת הדרכה. עבודה בארה"ב בהדרכה מעשירה (תרתי משמע), מהנה ומעניקה סיפוק רב – קרא פה!

עבודות הדרכה בארצות הברית מסופקות על ידי שני סוגים של גורמים. האחד הוא מוסד הסוכנות היהודית והשני הוא חברות חיצוניות דוגמת חברות השמה או חברות תיירות ונסיעות. עבודה בהדרכה בארה"ב מתחלקת לשני אפיקים ראשיים כאשר הראשון הינו עבודת הדרכה במחנות קיץ של יהודים וישראלים לשעבר אשר חיים ומתגוררים בארה"ב, והשני הינו מחנה ללימוד אנגלית שייתכן שמוכר לחלקכם בשם 'סאמר סקול'.

עבודה בהדרכה בארה"ב

משרת עבודה בהדרכה בארה"ב במחנות קיץ של יהודים או ישראלים לשעבר מטרתה לשמר את הקשר של אותם ילדי משפחות יהודיות וישראליות לשעבר עם ארץ ישראל, המסורת והמורשת היהודית ועם העם היהודי היושב בציון. במסגרת עבודה זו מעבירים לילדים פעילויות שונות דוגמת פעילויות ספורט, שיעורי עברית ופעילויות יצירה שחלקן כמובן קשורות לארץ ישראל ולעם היהודי. פרט להעברת פעילויות, משרת הדרכה זו טומנת בחובה דאגה לאותם ילדים בכל שעות היממה. כלומר, מהמדריכים נדרש להיות מעין הורים לאותם ילדי הקייטנה או המחנה. יש לציין כי לרוב עבודה זו מסופקת על ידי הסוכנות היהודית.

עבודת הדרכה במחנות לימוד אנגלית דוגמת הסאמר סקול מתמקדת בעיקר בלימוד השפה האנגלית ובהנעמת יתר הזמן בפעילויות חברתיות וממש לא בקשר לא"י. משרות מסוג זה לרוב מסופקות על ידי חברות השמה או נסיעות. בשתי המשרות נדרשת ידיעת השפת האנגלית אך במחנות לימוד האנגלית נדרשת ידיעת השפה האנגלית ברמה גבוהה במיוחד בעקבות מטרת המחנה העיקרית שהיא שיפור האנגלית של הילדים המגיעים אליו. יש לציין כי לא תמיד יידרש מהעובדים במחנות לימוד האנגלית להעביר את שיעורי האנגלית, אלא המיקוד יהיה יותר בהעברת הפעילויות החברתיות השונות.

לרוב, הצעירים העובדים במשרת הדרכה הם עד גילאי ה-25.

פרט חשוב נוסף הוא כי למשרות הדרכה אלו נערכים מיונים קפדניים אשר בודקים את רמת האנגלית מבחינת כתיבה ודיבור, יחסי האנוש ואת היכולת להעביר שיעור או הפעלה כלשהיא לקבוצת אנשים.

לרוב, משרות הדרכה בארה"ב נמשכות בין חודש לחודשיים בקירוב. מבחינת תנאי עבודה מדובר על תנאים לא רעים כלל. במרבית המקרים, החברות המעסיקות מסדרות את אישורי השהייה והעבודה בארה"ב למדריכים. יתרה מזו, אין צורך לדאוג למגורים ולהוצאות מחייה וכלכלה מאחר ולמדריכים מגורים מסודרים ומושקעים ברחבי המחנה, כמו גם חדר אוכל מסודר ואיכותי. לעיתים, חברות מסוימות (ובעיקר הסוכנות היהודית) גם מעבירות סדנאות הדרכה מעשירות אשר מקנות מיומנויות הדרכה שעשויות להישאר אתכם לכל החיים.

בנוסף, יש חברות רבות שממנות את כרטיסי הטיסה ואת הוצאות הביטוח הנדרשות. מבחינת שכר, לרוב, החברות השונות מעניקות מעין דמי כיס של כ-500$ בחודש אך מכיוון שאין הוצאות ניתן לחסוך את כל הסכום למטרות כמו טיול שלאחר תקופת ההדרכה. מלבד זאת, בתום תקופת ההדרכה עשויים להתקבל טיפים נאים מהורי ילדי המחנה, עניין שגורם למשכורת להיות שמנה הרבה יותר. מוטב לדעת כי אם מגיעים למשרת הדרכה דרך חברות נסיעות הן גם עשויות להעניק למדריכים טיסות מוזלות לכל מיני יעדים בארה"ב ובעולם והטבות דומות, עניין שעשוי להיות רלוונטי לרבים מכם המתכננים טיול ברחבי ארה"ב ובעולם לאחר סיום משרת ההדרכה.

יתרונות וחסרונות

למשרת הדרכה כמו כל עבודה יש את היתרונות והחסרונות שלה וחשוב לציין כי מבחינה זו – גם הדברים תלויים בעיני המתבונן. היינו, עניין שיראה חסרון לאחד עשוי להוות יתרון עבור השני.

יתרונות בעבודת הדרכה

 • שיפור משמעותי בידיעת השפה האנגלית.
 • אפשרות להיווצרות חברויות עמוקות עם המדריכים האחרים.
 • שדרוג מיומנויות ההדרכה.
 • הכרת אתרים מעניינים בארה"ב, שהרי יוצאים עם ילדי הקייטנה לטיולים.
 • אפשרות לערוך טיול בארה"ב בתום תקופת ההדרכה או בימי החופש ממנה.
 • אפשרות לחסוך סכום כסף נאה (עקב כך שאין הוצאות, כמו גם עקב הטיפים השמנים מהורי הילדים).
 • היעדר הוצאות כגון: שכירות, מחייה, כלכלה וביטוח.
 • השתתפות בהוצאות שונות מטעם המעסיקים כמו מימון כרטיסי הטיסה לארה"ב.
 • אפשרות להגיע לסיפוק אישי גדול מעצם תחושת העשייה וההשפעה החיובית על ילדי המחנה.
 • סיוע משמעותי בהוצאת אשרות השהייה והעבודה לארה"ב על ידי המעסיקים.

חסרונות עבודה בהדרכה

 • שכר הבסיס (כ-500$) אינו גבוה כמו עבודות אחרות בארה"ב, דוגמת מכירות, אך רבים טוענים כי הסיפוק מעבודת הדרכה בארה"ב שווה הכל!
 • לחלק מהמדריכים עשוי להיות קושי בלהיות זמינים לצרכי הילדים במשך 24 שעות, שכן מדובר גם על השעות הקטנות של הלילה כשלמשל ילד קטן מהמחנה מתגעגע להוריו ובעקבות כך קשה לו להירדם.
 • ייתכן שחלק יראו במיונים הקפדניים ואולי המעט מתישים (בעיקר של הסוכנות היהודית) למשרת הדרכה כחסרון, למרות כי בזכות מיונים אלו מובטח הון אנושי מובחר = קולגות איכותיים וזהו עשוי להיות יתרון גדול.

הצעות עבודה בהדרכה בארה"ב

עבודת הדרכה במחנות לימוד אנגלית דוגמת הסאמר סקול מתמקדת בעיקר בלימוד השפה האנגלית ובהנעמת יתר הזמן בפעילויות חברתיות וממש לא בקשר לא"י.
4.0 02

משרת עבודה בהדרכה בארה"ב במחנות קיץ (סאמר קאמפ) של יהודים או ישראלים לשעבר מטרתה לשמר את הקשר של אותם ילדי משפחות יהודיות וישראליות לשעבר עם ארץ ישראל, המסורת…