עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

בנבדה יש לא פחות משלושה בתי חב"ד רשמיים: בהנדרסון, ברינו וכמובן – איך לא – בלאס וגאס. כמו בכל העולם, בית חב"ד בנבדה מתפקד כבית יהודי ומרכז קהילתי שדלתותיו פתוחות בפני כל יהודי, ואליו מגיעים לא מעט צעירים שמטיילים או עובדים בארה"ב.

אם אתם נמצאים בנבדה ומחפשים אחווה ישראלית, חולמים על ניחוחות של הארץ או רוצים להתחבר למקורות בית חב"ד הוא המקום עבורכם. תמצאו שם: אוכל כשר ביתי וחם, ארוחות שבת וקידוש, ארוחות חג, אווירה משפחתית, מקום לשים את הראש אם נקלעתם לצרות, הבנה וקבלה של הבעיות שלכם ובמקרה שאתם נתקעים שם ליותר מדי זמן, יצפו ממכם לעשות משהו ולא לרבוץ כמו פרזיטים כל היום.

ככל שתהיו שם יותר גם תמצאו את עצמכם מעורבים רגשית עם המשפחה (כולל עלבונות וויכוחים קטנים) – שליחי חב"ד שמנהלים את המקום, הילדים שלהם, וכמובן כל האחים והאחיות הישראלים שמגיעים לשם כמוכם.

בית חב"ד בנבדה הוא מקום שקשה להגדיר בצורה חד משמעית: בשביל החב"דניקים זה סוג של שליחות, מצווה, וגם קו הגבול האחרון שמפריד בין הישראלים בנבדה לבין הפקרות מוחלטת. יש ישראלים מסורתיים שבשבילם זה ממש כמו לחזור הביתה אבל בדרך כלל, מה שקורה בנבדה נשאר בנבדה ובטח שרוב הדברים האלה לא ממש היו משמחים את הרבי מליובביץ' זצ"ל, המייסד של תנועת חב"ד. הכלל הוא – שמה שהצניעות יפה לו צריך להישמר בצניעות.

מי שמגיע להתארח אצל השליחים המקסימים של בית חב"ד בנבדה צריך לכבד את המקום ואת הרעיונות והערכים שהוא מייצג, וכל עוד הכבוד הזה נשמר, מובטח שהוא יהיה הדדי. כל עוד תשתתפו בארוחות, תמלאו מניין אם אתם בנים ותגידו "אמן" אם אתן בנות, יקבלו אתכם בשמחה ובזרועות פתוחות. אם לא, מישהו ישראלי עם קצת נסיון חיים כבר ידאג להעיר לכם.