עבודה בארה"ב

תקנון האתר

עבודה בארה"ב לאזרחים אמריקאים

ישראלים רבים אשר עובדים ברחבי ארה"ב מגישים בקשה לקבלת אזרחות אמריקאית. ארצות הברית הקשיחה את חוקי ההגירה ומתן אזרחות למהגרים ולכן ישראלים רבים מחפשים דרכים יצירתיות שבאמצעותן יוכלו לקבל אזרחות אמריקאית ולעבוד בצורה חוקית ברחבי ארה"ב.

מי נחשב לאזרח אמריקאי?

בדומה לחוק במדינת ישראל שבה חוקים ותקנות שקובעות מי נחשב לאזרח ישראלי, כך גם ברחבי ארה"ב. על פי החוקה האמריקאית תושב יקרא אזרח במידה ונולד ברחבי ארה"ב וקיבל תעודת לידה אמריקאית, במידה והוריו אמריקאים או שאחד מהוריו התגורר בארה"ב לפני לידתו.

תנאים לקבלת אזרחות אמריקאית

  • מוצא משפחתי – באפשרותכם לקבל אזרחות אמריקאית דרך ייחוס משפחתי. במידה והמוצא של הוריך, סבך או סבתך מחזיקים באזרחות אמריקאית, באפשרותכם להגיש בקשה. בשנים האחרונות בשל הבקשות הרבות לקבלת אזרחות אמריקאית ממהגרים, ארה"ב מקשה על המהגרים לקבל אזרחות, אך במידה וקיים ייחוס משפחתי לאחת מהמדינות בארה"ב מומלץ להיעזר בעורך דין בתהליך הבקשה. צירוף המסמכים המעידים על קשר משפחתי בארה"ב יסייע בפנייתו לרשויות השלטון. ישנם מקרים בהם הזכאות נתונה למחלוקת משפטית ותלויה במספר תנאים כשבמידה והנכם עורכים את התהליך בליוויו של עורך דין, יגדלו סיכוייכם לקבלת האזרחות.
  • תהליך התאזרחות – במידה ועברתם את גיל 18 והנכם מעוניינים להגיש בקשה לאזרחות אמריקאית, עליכם להיות תושבים חוקיים לפחות מספר שנים (בהתאם לחוקי המדינה) לפני בקשת האזרחות האמריקאית. בעיקרון, אזרח ישראלי רשאי לשהות במרבית המדינות עד שלושה חודשים בלבד ולכן, על מנת לשהות במשך שלוש שנים ברחבי ארה"ב, עליכם להציג אישורי עבודה או לימודים שיאפשרו לכם לשהות במדינה לתקופה ארוכה. שליטה בשפה האנגלית והכרת ההיסטוריה והרקע הפוליטי של המדינה עשוי לסייע לכם לקבל את האזרחות האמריקאית בתהליך הבקשה. תהליך זה ארוך ומייגע ולאחר מכן תמצאו תחת פיקוח הדוק במשך מספר שנים.
  • נישואין עם אזרח/ית אמריקאי/ת – מרבית הישראלים נעזרים ב"תעשיית החתונות" עם אזרחים אמריקאים אשר דורשים פיצוי (שלרוב מסתכם בכמה עשרות אלפי דולרים) בתמורה לחתונה פיקטיבית. על מנת לקבל את האזרחות, עליכם להתחייב לגור יחדיו כמו בעל ואישה וייתכן ותמצאו במעקב של הקשויות מספר שנים לפני שתקבלו את האזרחות האמריקאית.
  • הון עצמי – אחת המטרות של ארה"ב היא לפתח את הכלכלה המקומית ובמידה ובחשבון הבנק שלכם מצויים מאות אלפי דולרים או שבכוונתכם לפתוח עסק ולהעסיק תושבים מקומיים, ארה"ב תעניק לכם אזרחות אמריקאית.